0 552 305 72 72
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Genel Alan İlaçlama

630 kez görüntülendi
BATMAN GENEL ALAN İLAÇLAMA

Böcekler küçük yapılarına rağmen son derece güçlü yaratıklardır. Dirençleri, son derece iyi saklanmalarından, kamufle olmalarından ve üreme hızlarından gelir. Bu özellikleri sayesinde, dinozor neslinin tükendiği bir dünyada günümüze kadar gelmeyi başarmışlardır. Türü ve boyutu ne olursa olsun insan sağlığı açısından son derece zararlıdırlar. Tükettiğimiz gıdalara temas sağladıkları takdirde bulaştıracakları mikroplar salgın hastalıklardan ölümlere bile neden olabilir. 1300’lü yıllarda Avrupa nüfusunun yarısını yok eden veba salgını pireler yüzünden çıktığı hatırlanırsa, bu yaratıkların ne kadar zararlı oldukları anlaşılacaktır.

Sadece sağlığımızı tehdit etmekle kalmayıp, kullanmadığımız giysileri de tahrip eden böcek türleri için evlerimiz uygun mekanlardır. Batman genel alan ilaçlama sayesinde böceklerin neden olacağı tüm bu zararlardan korunabilirsiniz.

Genel Alan İlaçlama Yöntemleri

Genel alan tabiri ilaçlama sektöründe merdiven boşlukları, odunluk, sığınak ve depo gibi alanlar için kullanılan bir terimdir. Başka bir deyişle ortak alan da diyebiliriz. Yaşam alanlarımızda birçok kişinin ortak kullanımına açık bu alanlarda böcek veya fare türü kemirgenlerin de bulunması kaçınılmazdır. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus mücadele yöntemlerinin doğru seçilmesidir. Konunun uzmanı kişilerce yapılmadığı takdirde zaman ve para kaybından öte geçmez. Zira böcekler son derece inatçı hayvanlardır ve yanlış yöntem uygulandığı takdirde bulundukları yeri terk etmeleri mümkün değildir. Batman genel alan ilaçlama yöntemleri konusunda Sağlık Bakanlığı kimyasal kullanır ve çok kısa sürede kesin çözüm sağlar.

  • Kemirgen Uygulaması: Metabolizmalarına uygunluğu nedeni ile kanalizasyonlarda yaşamayı ve üremeyi seven farelerin ithafı için kullanılan bir yöntemdir. Önce logar kapağı açılarak mümkün olan kuru yerlere ilaçlı fare yemi atılı. 15 gün içerisinde sonuç alınacaktır. Bu yöntem sayesinde ölen fareleri gören diğer fareler ürker ve uzak durur. Ayrıca tavan aralarına, odunluklara, havalandırma deliklerine de uygulanabilir.
  • Bariyer (Şerit) Yöntemi: Merdiven boşlukları, ev kapılarının önü, koridor gibi alanlar bu uygulama için müsait yerlerdir. Mekanik bir el pompası kullanılarak böceklerin barındığı ve yuvalandığı alanlara püskürtme yapılır. Bu sayede şoka maruz kalan böcekler toplu şekilde imha edilmiş olur.
  • Soğuk Sisleme (Pulverizatör) Yöntemi: Yönteme ismini veren Pulverizatör, uygulamada kullanılan cihazın ismidir. İnsanlar tarafından sık kullanılmayan kömürlük, sığınak, bodrum gibi alanlardaki böcekler için kullanılır. Alan zeminin tümü boşluk kalmayacak şekilde ilaçlanır ve kısa sürede kesin çözüm alınır.
  • Termal Sisleme Yöntemi: Salgın ve doğal afet gibi durumlar dışında kullanımı yasalarca yasaklı bu yöntem, kimyasal bileşenler yardımıyla bir sis bulutu elde edilmesi prensibiyle çalışır. Son derece etkili bir yöntemdir. Ancak insan sağlığı açısından da risk oluşturabilecek sonuçları olduğundan, yukarıda saydığımız durumlar dışında tercih edilmemelidir.

 

Batman genel alan ilaçlama ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilir, her türlü bilgiyi edinebilirsiniz.

BATMAN BÖCEK HAŞERE İLAÇLAMA HİZMETLERİMİZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?