0 552 305 72 72
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Okul Ve Kreş İlaçlama

816 kez görüntülendi
BATMAN OKUL ve KREŞ İLAÇLAMA

Bağışıklık sistemleri yetişkinlere oranla daha zayıf ve gelişmemiş olan çocuklar, böceklerin neden olabileceği hastalıklara karşı savunmasızdır. Bu yüzden çocuklarımızın eğitim ve öğretim gördükleri alanları böceklerden korumak, arındırmak son derece önemlidir. Batman okul ve kreş ilaçlama bu alanların böceklerden arındırılması için son derece titiz ve dikkatli çalışmaktadır. Zira özellikle kreşlerde eğitim alan çocukların yaş grubu düşünüldüğünde, ilaçlama yaparken aldığımız sorumluluğun farkındayız. Ancak gerek tecrübesi gerekse konusunda uzman çalışanlarıyla çocuklarınızın sağlığını hiçbir zarar vermeden korumaktayız, koruyacağız. Zira bu tip yerlerdeki böceklerin varlığının yaratacağı zararlardan henüz tam haberdar olmayan çocuklar, onlarla temas etmekten çekinmeyebilir. Bu yüzden okul ve kreşlerde çalışırken daha fazla özen ve dikkat gösteririz.

Batman Okul ve Kreş İlaçlama Yöntemleri

Bir alanı, özellikle de çocukların eğitim ve öğretim gördüğü alanı haşerelerden temizlerken doğru yöntemlerin uygulanması çok önemlidir. Aksi takdirde istemeden de olsa çocuklar zarar görebilir. İlaçlamada en doğru yöntem titizlikle seçilmeli ve ardından okul yöneticileri ile birlikte hareket edilmelidir. Mümkünse tatil günleri tercih edilmeli, değilse, önce çocukların kimyasal uygulanacak alanlardan belli bir süre uzak tutulması sağlanmalıdır.

  • Bariyer Yöntemi: Sınıflar çocukların öğrenim gördüğü alanlardır. Zamanlarının büyük kısmı burada geçer. Bu yöntemde sınıflar köşe bucak ilaçlamaya tabi tutulur. Varsa dolap arkaları, süpürgeliklere ilaçlama yapılır. Okul yemekhanelerinde, tuvaletlerde bulunan lavabolara da aynı işlem uygulanır. Son derece hızlı ve etkili olan bu yöntem sayesinde çocuklar güvenle okula gidip gelebilir.
  • Jel Yöntemi: Ana okullarının mutfak kısımlarına uygulanmak için geliştirilen bir uygulamadır. Kalıcılık özelliği daha fazla olduğu için tercih edilir
  • İstasyon Yöntemi: Özellikle fare ve kemirgen türlerden kurtulmak için uygulanır. Fare yemleri istasyon adı verilen özel plastik kutulara konularak belli aralıklarla yerleştirilir. Çocukların yemlere dokunmamasını sağladığı için son derece güvenli bir yöntemdir.
  • Pulverizatör Yöntemi: Pulverizatör ilacı logar ve foseptik çukurlarına püskürten cihazın ismidir ve yöntemin adı buradan gelmektedir. Böceklerin çoğu için yuva anlamı taşıyan bu alanlara yapılan uygulama sayesinde yuvalandıkları alanlar yok edilmiş olur.
  • Termal Sisleme Yöntemi: Logar sistemlerine uygulanır. Tesisat içinde yuvalanmış ve saklanan böceklerin imha edilmesini sağlar.

 

Batman okul ve kreş ilaçlama tüm bu işlemler yapılırken çocukların güvenliğini daima ön planda tutar. Bu konuda son derece titiz ve dikkatlidir. Bu alanlarda tatil günleri mesai yapmaya özen gösterir.

Unutmayalım ki böcekler mekan seçmez; hemen her alana kolay uyum sağlayabilme yetenekleri sayesinde okul ve kreşler de onlar için ideal ortamalardır. Çocukların yiyeceklerinden dökülen gıdalar, çöplerinden açığı çıkacaklar, ve hemen hepsi ve her şey beslenmeleri ve üremeleri için yeterlidir.

BATMAN BÖCEK HAŞERE İLAÇLAMA HİZMETLERİMİZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?