0 552 305 72 72
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

952 kez görüntülendi
BATMAN ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

Örümcekler oldukça zehirli hayvanlardır. Özellikle Kahverengi İnziva Örümceği ve Kara Dul Örümceği. Tarantula isimli örümcekler de zehirlidir ancak bu zehir normal bir insanı öldürecek kadar kuvvetli değildir.

Bazı türdeki örümcekler, salon bitkilerine, ağaçlara ve de bahçelere zarar verebilmekteler. Bunun başlıca sebebi ise, bu tür örümceklerin bitkilerin öz suları ile beslenmesinden kaynaklanmaktadır. Ülkemizde tarantula türü olmasa da geçtiğimiz yıllarda insanlara saldıran bir çok örümcek rapor edilmiştir. Batman’da ise bir çok örümcek türü bulunmaktadır. Bulunan örümcek türleri insanlarda yaptığı doku ölümleri hatta kangrene varan ısırmaları ile bilinirler. Örümcekler genellikle insanları yemek için değil de daha çok insanlardan gelecek olası zararlara karşın kendilerini savunmak için ısırırlar.

KAHVERENGİ KEŞİŞ ÖRÜMCEĞİ (K.K.Ö.)

Ülkemizde henüz yeni görülmeye başlamış bir örümcek türüdür. Bu örümcek türünün en önemli ve dikkat edilmesi gereken özelliği ise ısırdığı zaman vücuda hemotoksik isimli bir zehir salgılar. Zehirin salgılanmasının ardından ilk 24 ile 36 saat arasında hiçbir acı veya kaşıntı gibi belirtiler göstermez. Sonrasındaysa doku nekrozları, uzun süreçte kangren ve ölümle sonuçlanabilir.

ÖRÜMCEKLERDE ÜREME

Bu örümcek türlerinin döllenmeleri vücut içerisinde gerçekleşir. Çıkan yavrular ergine benzerler. Erkekler örümcekler genelde 5, dişi örümcekler ise genellikle 7 ile 8 kez deri değiştirirler.

ÖRÜMCEK ZEHRİ

Örümcek zehrinin etkileri canlıdan canlıya değişmektedir. Genellikle omurgasız hayvanları çok kısa süre içerisinde öldürürken insanların ise bu zehirden etkilenme süresi 15 ile 20 dakika bazı durumlarda birkaç gün arasında değişir. Örümcek zehrine maruz kalan insanlarda belirtileri eklem yerlerinde ve karında sancı, kusma, baş ağrısı, titreme, terleme, ürperme, baygınlık ve de nefes darlığı şeklinde olmaktadır.

Örümceklerden ve verebileceği olası zararlardan, yaşatabileceği sağlık sorunlarından korunmanız için;

Örümcek ilaçlama konusunda uzman ve tecrübeli ekibimiz ile, Batmanda sizlere hizmet vermek için hazırız. Örümceksiz bir hayat için, size bir telefon kadar uzaktayız.

 

BATMAN İLAÇLAMA FİRMASI HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR
Evde Kalıcı Koku, Leke ya da İz Olur Mu ?
İlaçlama işlemi sonunda evinizde herhangi bir şekilde kalıcı koku, leke ya da iz kalmaz.
İlaçlama Sonrası Eve Ne Zaman Girebiliriz ?
Minimum 2 saat sonra eve girilebilir, yarım saatlik havalandırmanın ardından da uyuyabilirsiniz.
İlaçların İnsan Sağlığına Olumsuz Bir Etkisi Var Mı ?
Kullanılan kimyasallar Sağlık Bakanlığı onaylıdır ayrıca yapılan testlerde, uygun uygulama koşulları sağlandığında insan sağlığına herhangi bir zarara neden olmadığı anlaşılmıştır.
İlacın Etkisi Ne Kadar Sürer?
Kullanılan ilaçların etkisi ortalama 6 ay sürmektedir.
BATMAN ÖRÜMCEK İLAÇLAMA HİZMET BÖLGELERİ

  • Batman Merkez Örümcek İlaçlama
  • Batman Hasankeyf Örümcek İlaçlama
  • Batman Beşiri Örümcek İlaçlama
  • Batman Gerçüş Örümcek İlaçlama
  • Batman Sason Örümcek İlaçlama
  • Batman Kayapınar Örümcek İlaçlama
  • Batman  Köyleri Örümcek İlaçlama
  • Batman Silvan Örümcek İlaçlama

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?