0 552 305 72 72
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

Otel,Pansiyon,Yurt İlaçlama

684 kez görüntülendi
BATMAN OTEL, PANSİYON, YURT İLAÇLAMA

Farklı coğrafyalardan bir araya gelen insanların yaşadığı alanlar, böceklerin çoğalması için uygun alanlardır. Bulundukları ortama çok çabuk uyum sağlama ve hızlıca üreyebilme özelliğine sahip bu canlılarla kendi yöntemlerinizle başa çıkmak asla mümkün değildir. Hemen her yere kolaylıkla saklanabilirler ve yuvalanabilirler. Aklınız gelmeyecek yerlerde birden karşınıza çıkabilirler. Özellikle toplu barınma yerlerindeki varlıkları sağlık açısından tehdit oluşturduğu gibi, müşteri kaybı sonucu işlerinizin bozulmasına bile yol açacaktır. Böcek istilası ile başa çıkamayan ve bu yüzden iş kaybına uğrayarak işletmesini kapatmak zorunda kalanlarla ilgili çok örnek vardır.

Batman otel, pansiyon, yurt ilaçlama bu sorununuza getireceği doğru çözümler sayesinde hem işlerinizin bozulmamasını sağlar, hem de siz ve müşterilerinizin sağlığını korumuş olur.

Batman Otel, Yurt, Pansiyon İlaçlama Yöntemleri

Böceklerle mücadele önemli olduğu kadar bu uğurda seçilen yöntem de önemlidir. Bilinçsiz ve gelişigüzel yapılan uygulamalar zaman ve para kaybından başka bir şey getirmez. Siz onları yok ettim sanırken, aynı yapı içinde çoktan yeni bir koloni kurmuşlardır. Bu yüzden müdahale sırasında kaçması muhtemel her yer çok iyi tespit edilmelidir.

  • Gel Yöntemi: Toplu yaşam alanlarının mutfak kısımları böcekler için ideal yerlerdir. Bu yöntem özellikle mutfak dolaplarının menteşe aralarından lavabo su taşma deliklerine kadar mutfaktaki her ince noktaya dikkatle uygulanır. Dolaplar ile duvar arası, varsa çatlaklar, süpürgelikler de buna dahildir.
  • Bariyer (Şerit) Yöntemi: Otel, yurt ve pansiyon koridorları böcek istilalarına açık alanlardır. Mekanik bir el pompası yardımı ile koridorlarda bulunan çatlaklara, priz ve elektrik düğmeleri arasına, süpürgeliklere uygulama yapılır. Hedef böceklerin saklandıkları ve yuvalandıkları alanlardır; hedef ise böcekleri üzerine sıkılan kimyasalın etkisiyle yuvalarından çıkartarak imha etmektir.
  • Kemirgen Uygulaması: Bu tarz yerlerin gıda depolama alanları fare türü kemirgenler için cennet sayılır. Gelmeleri muhtemel yerlerin başında gelen yakındaki logar kapakları açılarak mümkün olan kuru bir yere fare yemi atılır. Ayrıca odunluk, depo gibi alanlara da uygulanabilir. Zehirli kimyasal ile bezeli yemi yiyen fareler kısa zamanda ölürler. Bu sayede ardından gelmesi muhtemel fareleri ürkütmeye de yarar.
  • Soğuk Sisleme (Pulverizatör) Yöntemi: İnsanların az uğradığı yerlere uygulanan bu yöntemde zemin boşluk kalmayacak şekilde dikkatle ilaçlanır. Yakınlardaki logar delikleri dahil bulunmaları muhtemel her yere de uygulama yapılır.
  • Termal Sisleme Yöntemi. Çalışma prensibi, kimyasalı mazotla çözümlendirerek sıcak direk buharlaşmasını sağlamaya dayanır. Amaç yoğun bir sis tabakası elde etmektir. Hızlı sonuç verdiği için tercih edilir ancak, salgın, afet gibi durumlar dışında kullanımı yasaktır.
  • Soğuk Sisleme Yöntemi: Pulverizatör adında elektrikli bir cihazla uygulanır. Tankına kimyasal ile çözülmüş insektisit konulduktan sonra çözeltinin küçük araçlara ayrılması beklenir. Sonunda havada bir sis tabakası oluşacaktır ve bu tabaka sadece yerde bulunanları değil, uçarak kaçmayı çalışanları da imha edecektir.
BATMAN BÖCEK HAŞERE İLAÇLAMA HİZMETLERİMİZ

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?