0 552 305 72 72
trendefr
Sosyal Medya Hesaplarımız

SALYANGOZ İLAÇLAMA

667 kez görüntülendi
BATMAN SALYANGOZ İLAÇLAMA

Salyangoz, kabuklu bir yapıya sahip sürüngenler ailesinden bir hayvandır. Bu hayvanın ya da başka bir deyişle haşerenin kanı beyazdır. Sudan ve tuzdan korkan bu haşerelerin yapıları diğer haşerelere göre biraz farklılık gösterir, iskelet yapıları yoktur. Salyangozun üst kabuğu kıvrımlı, kabuğunun son kıvrımı ise açıktır. Salyangoz, hissettiği ya da karşılaştığı tehditlerden kabuğunun içine girerek kaçar. Salyangoz isimlu bu haşere türünün bitkilere zararı çok büyüktür. Tuz ile temas edince kaçamayan salyangozların birkaç dakika içinde eridikleri gözlemlenmiştir.

SALYANGOZUN ZARARLARI

Salyangozlar zehirli hayvanlar grubundan değillerdir ve insanı ısırmazlar. Lakin bahçelere, çiçeklere ve yeşilliklere zarar verdikleri için rahatsızlık veren haşerelerdendir.. Salyangozlardan kurtulmak ancak ilaçlama firmamızın yardımı ile mümkündür. Fidan ve fide gibi genç bitkilerin genç ve yeşil  yapraklarını yiyerek sera, fidanlık, bahçeler, ev bitkilerine ve tarım alanlarında çok ciddi zararlar verirler. Özellikle peyzaj ve çiçek bahçelerinde çok büyük maddi hasarlar oluştururlar. Keza aynı şekilde sera alanlarında da salyangozlar çok büyük maddi hasarlar oluşturabilmekte.

Salyangozlar ot obur haşerelerdir. Taze ve yeşil otlarla beslenirler. Bu da yemeye başladıkları yapraklarda ve fidanlarda çürüme demektir.

Bu haşerelerin vücudunun yüzde doksanından daha fazlası sudan oluşmaktadır.  Bu da bu haşerelerin yani salyangozların kış aylarının çok soğuk dönemlerde ve yaz aylarının çok sıcak dönemlerinde birden ortadan kaybolmalarının temel nedenidir. Salyangozlar geriye kalan bahar aylarında ortaya çıkarlar ki bu aylar aynı zamanda doğanın da uyandığı, çiçeklerin açtığı yeşil yaprakların büyümeye başladığı dönemdir. Yeni sürgünler veren bitkilerin yaprakları ve meyve kısımları salyangozlar için çok büyük bir önem teşkil ederler. Bu durum ise tarlalar ve çiçek, meyve bahçeleri için çok önemli bir tehditin ortaya çıkması demektir. Salyangozlar, aşırı derecede zararlara sebep olurlar. Salyangozların ve diğer tüm haşerelerin bahçelerinize ve sizlere verebileceği olası zararlardan, maddi ve manevi sorunlardan korunmanız için,

Salyangoz ilaçlama konusunda uzman ve tecrübeli ekibimiz ile, Batmanda sizlere hizmet vermek için hazırız. Salyangozsuz bir hayat için, size bir telefon kadar uzaktayız.

BATMAN İLAÇLAMA FİRMASI HAKKINDA MERAK EDİLEN SORULAR
Evde Kalıcı Koku, Leke ya da İz Olur Mu ?
İlaçlama işlemi sonunda evinizde herhangi bir şekilde kalıcı koku, leke ya da iz kalmaz.
İlaçlama Sonrası Eve Ne Zaman Girebiliriz ?
Minimum 2 saat sonra eve girilebilir, yarım saatlik havalandırmanın ardından da uyuyabilirsiniz.
İlaçların İnsan Sağlığına Olumsuz Bir Etkisi Var Mı ?
Kullanılan kimyasallar Sağlık Bakanlığı onaylıdır ayrıca yapılan testlerde, uygun uygulama koşulları sağlandığında insan sağlığına herhangi bir zarara neden olmadığı anlaşılmıştır.
İlacın Etkisi Ne Kadar Sürer?
Kullanılan ilaçların etkisi ortalama 6 ay sürmektedir.
BATMAN SALYANGOZ İLAÇLAMA HİZMET BÖLGELERİ

  • Batman Merkez Salyangoz İlaçlama
  • Batman Hasankeyf Salyangoz İlaçlama
  • Batman Beşiri Salyangoz İlaçlama
  • Batman Gerçüş Salyangoz İlaçlama
  • Batman Sason Salyangoz İlaçlama
  • Batman Kayapınar Salyangoz İlaçlama
  • Batman  Köyleri Salyangoz İlaçlama
  • Batman Silvan Salyangoz İlaçlama

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?